Medaljer Världsmästerskap
År Valör Tävling Klass Spelare Ort Land
1995 Brons Lag Herr Stefan Björk Hard Österrike
2002 Guld Lag Herrjunior Jesper Andersson Bad Münder Tyskland
2003 Guld Lag Herr Jesper Andersson Bad Münder Tyskland
2008 Silver Lag Herrjunior Filiph Svensson Budapest Ungern
2008 Silver Individuellt Herrjunior Filiph Svensson Budapest Ungern
2008 Silver Lag Herrjunior Dino Medenhodzic Budapest Ungern
2008 Silver Lag Herrjunior Erik Borgström Budapest Ungern
2008 Brons Lag Damjunior Malin Björk Budapest Ungern
2009 Guld Lag Herr Filiph Svensson Odense Danmark
2009 Silver Individuellt Herr Filiph Svensson Odense Danmark
2010 Brons Lag Herrjunior Sebastian Mårtensson Sochi Ryssland
2010 Brons Lag Herrjunior Sebastian Ekängen Sochi Ryssland
2011 Guld Lag Herr Ulf Kristiansson Stockholm Sverige
2011 Guld Lag Herr Filiph Svensson Stockholm Sverige
2011 Guld Individuellt Herr Filiph Svensson Stockholm Sverige
2012 Silver Lag Herrjunior Sebastian Ekängen Bad Münder Tyskland
2013 Silver Lag Herrar Filiph Svensson Bad Münder Tyskland
2013 Silver Lag Herrar Ulf Kristiansson Bad Münder Tyskland
2013 Silver Lag Herrar Filip Johansson Bad Münder Tyskland
2013 Silver Individuellt Herrar Filiph Svensson Bad Münder Tyskland
2013 Brons Individuellt Herrar Ulf Kristiansson Bad Münder Tyskland
2013 Silver Ind. Matchspel Herrar Filiph Svensson Bad Münder Tyskland
2015 Silver Lag Herrar Ulf Kristiansson Lathi Finland
2015 Silver Lag Herrar Fredrik Tagesson Lathi Finland
Medaljer Europamästerskap
År Valör Tävling Klass Spelare Ort Land
1984 Silver Lag Herr Hans Haraldsson Vaasa Finland
1984 Silver Lag Herrjunior Patrik Ögren Steyr Österrike
1994 Guld Lag Herr Stefan Björk Thessaloniki Grekland
1995 Guld Lag Herrjunior Per Eriksson Skoghall Sverige
1995 Silver Individuellt Herrjunior Per Eriksson Skoghall Sverige
1996 Brons Lag Herr Stefan Björk Odense Danmark
1996 Silver Lag Herrjunior Per Eriksson Ridderkerk Holland
1997 Brons Lag Herrjunior Robert Toresson Papendal Holland
2000 Silver Lag Herrjunior Jesper Andersson Lamego Portugal
2001 Brons Individuellt Herrjunior Jesper Andersson Prag Tjeckien
2001 Silver Lag Herrjunior Jesper Andersson Prag Tjeckien
2002 Brons Lag Herr Jesper Andersson Prag Tjeckien
2003 Brons Lag Herrjunior Jesper Andersson Linz Österrike
2003 Brons Individuellt Herrjunior Jesper Andersson Linz Österrike
2004 Guld Lag Herr Jesper Andersson Timisoara Rumänien
2008 Silver Lag Herr Jesper Andersson Tammerfors Finland
2008 Silver Individuellt Herr Jesper Andersson Tammerfors Finland
2008 Silver Lag Herr Ulf Kristiansson Tammerfors Finland
2009 Silver Lag Herrjunior Dino Medenhodzic Waldshut Tyskland
2009 Silver Lag Herrjunior Filiph Svensson Waldshut Tyskland
2009 Silver Individuellt Herrjunior Filiph Svensson Waldshut Tyskland
2011 Silver Lag Herrjunior Sebastian Mårtensson Naturns Italien
2011 Silver Lag Herrjunior Sebastian Ivarsson Naturns Italien
2011 Silver Lag Herrjunior Sebastian Ekängen Naturns Italien
2012 Silver Lag Herrjunior Sebastian Ekängen Portel Portugal
2014 Silver Lag Herrar Ulf Kristiansson Neutraubling Tyskland
2014 Silver Lag Herrar Filiph Svensson Neutraubling Tyskland
2015 Silver Lag Oldboys Stefan Björk Askim Sverige
2015 Silver Individuellt Oldboys Stefan Björk Askim Sverige
2016 Silver Lag Herrar Sebastian Ekängen Vizela Portugal
2016 Silver Lag Herrar Filip Johansson Vizela Portugal
2016 Guld Lag Oldboys Stefan Björk Lathi Finland
2016 Silver Individuellt Oldboys Stefan Björk Lathi Finland
2018 Silver Lag Herrar Ulf Kristiansson Predazzo Italien
2018 Brons Ind. Matchspel Herrar Ulf Kristiansson Predazzo Italien
 
Medaljer Nationscup
År Valör Tävling Klass Spelare Ort Land
1993 Silver Individuellt Herr Stefan Björk Göteborg Sverige
2002 Silver Lag Herrjunior Jesper Andersson Bad Münder Tyskland
2003 Guld Lag Herrjunior Jesper Andersson Bad Münder Tyskland
2009 Silver Lag Herrjunior Dino Medenhodzic Waldshut Tyskland
2011 Guld Lag Senior Ulf Kristiansson Tantogården Sverige
2011 Silver Lag Herrjunior Sebastian Ekängen Naturns Italien
2015 Brons Lag Oldboys Stefan Björk Askim Sverige
2016 Guld Lag Senior Filip Johansson Vizela Portugal
Medaljer Nordiska Mästerskap
År Valör Tävling Klass Spelare Ort Land
1985 Guld Lag Herrjunior Stefan Björk Hirtshals Danmark
1996 Guld Lag Herr Stefan Björk Odense Danmark
2002 Guld Lag Herrjunior Jesper Andersson Vaasa Finland
2002 Silver Individuellt Herrjunior Jesper Andersson Vaasa Finland
2009 Guld Individuellt Herrjunior Filiph Svensson Tammerfors Finland
2009 Guld Lag Herrjunior Filiph Svensson Tammerfors Finland
2012 Silver Lag Herrjunior Sebastian Ekängen Liepaja Finland
2012 Guld Individuellt Herrar Filiph Svensson Liepaja Lettland
2012 Guld Lag Herrar Filiph Svensson Liepaja Finland
2012 Guld Lag Herrar Ulf Kristiansson Liepaja Finland
2012 Silver Individuellt Herrar Anders Gudmundstuen Liepaja Finland
2012 Brons Lag Herrar Anders Gudmundstuen Liepaja Finland
2012 Brons Lag Herrar Lars Kvael Liepaja Finland
2015 Silver Individuellt Herrar Lars Kvael Odense Danmark
2015 Brons Individuellt Herrar Filiph Svensson Odense Danmark
2015 Guld Lag Herrar Filiph Svensson Odense Danmark
2015 Guld Lag Herrar Ulf Kristiansson Odense Danmark
2015 Guld Lag Herrar Filip Johansson Odense Danmark
2018 Guld Lag Herrar Sebastian Ekängen Asarum Sverige
2018 Guld Lag Herrar Filip Johansson Asarum Sverige
2018 Guld Lag Herrar Fredrik Tagesson Asarum Sverige
2018 Silver Lag Oldtimers Lars Kvael Asarum Sverige
2018 Guld Lag Herrjunior Rasmus Bergqvist Asarum Sverige
2018 Silver Individuellt Oldtimers Lars Kvael Asarum Sverige
2018 Guld Individuellt Herrar Filip Johansson Asarum Sverige
Kursiv stil: Medalj tagen av skoghallsspelare för annat land än Sverige.